Zlíňáci začínají vystrkovat nůžky :-) 

Taekwon-Do ITF se všilo do Tae a při EXHSHOW zanechalo výrazné stopy ve Zlíně!

Lifetime Taekwondo School Zlín obnovilo tradici tenkrát studentských aktivit Univerzity! 

Škola se symbolickým číslem 38 ve svazové evidenci, propojila dva světy při svém vzniku! 

     První úvahy o tk-d ITF ve Zlíně se objevovaly zhruba před rokem a půl. Úvaha byla maximálně v hlavě jednotlivce a v pár občasných mlhavých snech několika málo dávných pamětníků tradice tk-d ITF ve Zlíně. 

     Po této době, koncem listopadu 2023, probudil bílý tygr Miroslav Sýkora z předzimního spánku černého hrocha, pardon Petra Míku (černý pás, I. Dan). Došlo k infikování pozitivním virem zvaným taekwondo a počaly se dít věci. Ono se to začalo šířit :-) Během 24 hodin byl kontaktován Jaromír Světlík (4. kup). A spolek byl na světě. Pokračovalo to úspěšně dále za hranice města Zlína až do Rakouska k Romanu Hanákovi (I. Dan), patriotovi a exleaderovi. Nadšení narůstalo. 14. 12. 2023 došlo k prvnímu většímu setkání a k ujištění se o obnovení tradice! Vyzkoušeli jsme si v lednu také online konferenci, no a k pánům se pak, později, přidaly i dámy, dřívější taekwon-distky. Veškerá energie mířila k 8. únoru. Ale před EXHSHOW se ještě stala zajímavá věc: Ve Zlíně se sešli zástupci ITF a WT a dohodla se exhshow kooperace. Univerzitní tradice nezná hranice :-) Hurá!  

     Díky nápomoci vedení Českého svazu Taekwon-Do ITF (a také p. Weidlich, p. Kurtiš, p. Tomášek) a díky školám Frýdek-Místek (p. Gavlas a tým TKDFM a rodiče mládeže), Brno (p. Macháň a tým žen), FA Ostrava (p. Knyshov), Opava (p. Pavelek) a díky záštitě manželů Kaňkových (Šárka IV. Dan a Rostislav VIII. Dan, za Tong-Il a za svaz), se ve Zlíně 8. 2. 2024 uskutečnila parádní EXHSHOW, tedy exhibiční show korejského Taekwon-Do ITF a Kickboxu. Akce proběhla ve sportovní hale Datart Zlín, se zpestřením MV Team Aerobic Univerzity Tomáše Bati Zlín. Taekwon-distky a taekwon-disté a kickboxeři byli úchvatní, luxusní, aerobičky a také Jonáš aerobicman byli energičtí! 

     V tzv. Baťově městě, ve Zlíně, je docela potíž sehnat prostory pro akci takového významu, pro slavnostní otevření nové školy Českého svazu Taekwon-Do ITF, také s ohledem na množství víkendových akcí. Po velikých snahách Miroslava Sýkory, byl i patrioty-pionýry tkd ITF Zlín odsouhlasen den čtvrtek a čas začátku 19:30. S tímto časovým riskem a se šibeniční dobou na přípravu v hale těsně před EXHSHOW se do toho Zlíňáci a ostatní obuli jako Baťa! 

     Ačkoli ITF Zlín, škola Lifetime, disponuje historicky, respektive již nyní IV. Danem, čtyřmi I. Dany, dvěma 1. kupy, jedním 3. kupem, dvěma 4. kupy, dvěma 5. kupy, jedním 7. kupem a dvěma 8. kupy, které všechny dal za pouhé 2 měsíce dohromady Miroslav Sýkora, požádali zlínští lvi a lvice o součinnost TKDFM, Brno, FA Ostravu a ITF Opavu. Ti velmi ochotně vyslyšeli touhy a přání a výsledný koktejl měl takovou šťávu, která na vás tryská z fotografií. Zejména Filip Gavlas, Vendula Bluchová a celý tým TKDFM kromě dalších skvělých protagonistů a protagonistek, zaslouží i toto písemné poděkování! Děkujeme! Na akci byli čestní hosté, kromě manželů Kaňkových také: Oleg Petrovskiy, František Macek, Kamil Vyvial, Radim Tomášek, Radmila Poločková Přibylová, Václav Vašek, Peter Lazorik a další. Ozdobou byly také dřívější Zlínské taekwon-distky Romi Slováková, Magda Sívková a Mariem Bolcková. Moderování se zhostil Miroslav Sýkora, který již moderoval např. Mistrovství Evropy, celou Ligu a Pyramidy Taekwon-Do ITF ale také např. korejský národní exhibiční demo-tým při turné v ČR. Lifetime Taekwondo School (ITF Zlín) všechny na závěr pohostila rautem v salónku restaurace hned v rámci haly. Proto se ještě několik hodin do půlnoci probírala všemožná témata a ITF Zlín. Podívejte se na krásné fotografie ze Zlína.  

     Ve Zlíně se taekwondu lze věnovat ve skupinách DĚTI, MLÁDEŽ, DOSPĚLÍ! Mottem ITF Zlín je:

Lifetime UMĚNÍ, SPORT, SEBEOBRANA, Lifetime KOLEKTIV! 

     Cvičíme: 

Každé úterý 18:30-21:30 VÍCE SKUPIN na UTB U5 FAI Nad Stráněmi Jižní Svahy Zlín, 

každou středu děti od 16 h., mládež, dospělí od 18 h. (do 20 h.) na ZŠ Štefánikova Zlín,  

každý čtvrtek děti a mládež od 16 h. do 17 h. v tělocvičně na ZŠ Komenského I Zlín. Fit!

Bez podmínky kondice. Taekwon-Do pro všechny. „Holci, kluci, RODIČE, přijďte všichni!“; 

více na www.tkdzlin.cz ; napište mirsk@post.cz ; zavolejte +420603710604 ; @zlintkd   

Taekwon-Do pro každého. Můžete cvičit vícekrát týdně! Ing. Miroslav Sýkora, IV. Dan

     My všichni ve svazu se brzo dočkáme dalších prvních účastníků kurzů, seminářů a také prvních soutěžících, kteří mezi nás přijedou ze Zlína a společně s námi vysloví: „Taekwon!“S radostí a s taekwondem lifetime, Ing. Miroslav Sýkora, IV. Dan, předseda spolku

Lifetime Taekwondo School, z. s. 
T: +420 603 710 604, E: mirsk@post.cz 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *