Ing. Miroslav SÝKORA, IV. Dan v taekwondu, ofic. oslovení Sabom Nim (zn. pane instruktore), cvičí od 5. 2. 1992, národní instruktor a asistent kteréhokoli mezinárodního ITF instruktora, certifikovaný trenér 2. třídy (kurzy & almost complete study FTVS Praha, UPOL Olomouc), mezinárodní rozhodčí licence ITF A

 

Absolvent tří třídenních mezinárodních seminářů se zakladatelem tkd & ITF (generál Čchoe), účastník velkého počtu národních seminářů s velmistrem tkd (ITF grandmaster & vicepresident of the ITF – Prof. Hwang).

M. S. byl lodivod velmi úspěšného TKDFM, je extrenérem Střediska talentované mládeže Severní Moravy a Slezska (v STM působil 1996-2011), dále byl v letech 1998-2001 seniorským exreprezentantem ČR, stříbro na Holland Open 1998, stříbro na Slovenian Open 1999, 5.-8. místo na ME 1999 v Itálii, 3x zlato ze tří German Open 1999-2001. Také celoroční Senior A Mistr ČR 1999 a 2x 2. Vicemistr Světa 1999 (Argentina), účast na ME 2000 ve Skotsku, Vicemistr ČR 2000 a 2001, Mistr Evropy v tradičním sparringu (sebeobrana, co-partner Kamil Vyvial) 2001 (Španělsko), památný vítěz wiryok (silové přerážení) na MČR 2004.

Exhibiční specialista zejména v sebeobranách holýma rukama a nohama a v sebeobranách proti noži ve dvojici s Peterem Lazorikem-multimartialartsspecialista. M. S. byl ale také úspěšným vítězným bojovníkem pěti Arén Gladiátorů promotéra Martina Vaňky ve full contact Kickboxu s knouckoutem soupeři nohou ve výskoku o 360 st. a také byl fighterem v Thajském boxu (ačkoli prohra, tak velmi tvrdý souboj s uznávaným muay thai boxerem Zdeňkem Vampírem Šlehoberem z Como 3 Gym promotéra a khru M. Vaňky po 3 kolech bez k. o.) a 3x bojoval perfektně ve full contact taekwondo (také výhry, event. max. 1 prohra).

Mezi jeho zřejmě nejlepší studenty a studentky tkd z mnoha followers, kteří jej obrazně řečeno také překonali, čehož a jichž si váží, patří (a jsou dlouhodobě aktivní v celé ČR i v zahraničí):

Filip Gavlas, Jana Hoňková Koziarová, Kateřina Kolářová, Kamil Šamal, aj.

– jiné sportovní výsledky: v sezóně 2012 v am. tenis. turnaji Každý je borec 8. místo z 50-i borců, v sezóně 2010 v dtto 6. místo a 8. místo na Konečném turnaji, jako hrající kapitán s týmem „USA“ vítěz týmového poháru – David´s Cup mezi osmi týmy „světa“, miluje silniční cyklistiku a dodnes hraje tenis, také viz www.kazdyjeborec.cz

– profesně je po 17 letech v bankovnictví osobním poradcem pro prémiovou klientelu s mnoha klienty

Více z historie Lifetime a M. S. také zde: https://taekwon.webnode.cz/miroslav-sykora/

Kawi Chagi by M. S.
Blok nohou ve výskoku, exh. by ples TKDFM.
Top výkon, plná cihla, by M. S. at taekwon-do exhibition & breakdance show.

V přírodě skáču s radostí 🙂

Very old, 1999, ale celoročně nejúspěšnější Mistr ČR A 18+ from all black belts. M. S.
M. S. a tk-d mezi thaiboxem a full contact kickboxem (5x v Aréně Gladiátorů vybudována skvělá pověst tk-d ITF, zejména také Michal Košátko) honor & glory.
MODRÝ DRAK & BÍLÝ TYGR, CZECHS FOR WORLD AND EURO CHAMPIONSHIPS!!

S tvůrcem tk-d, velmi cenné
Semináře s Hwang Ho Yong vytýčují cestu Do!! Poučné, upevňující!!