Viceprezident original ITF (sídlo Vídeň) a hlavní instruktor ČST ITF, Prof. Hwang Ho Yong, IX. Dan.

Česká výslovnost HVANG (příjmení), Ho-jong, IX. Dan, originální korejský velmistr, víceprezident ITF, profesor a ikona – člověk-veličina, který zasvětil českému taekwondu duši, srdce a podstatnou část života a praktikuje to dodnes svou energií, zájmem a úsilím. CZECH TAEKWON-DO ITF!!

Blízký člověk-oblíbený student a přítel generála CHOIE, tedy legendárního tvůrce systému taekwonda. Velmistr HVANG se stal pověstným už ve svých začátcích. Jeho skoky pro přeražení desek se staly leteckou záležitostí, tehdy sabum a poté mistr HVANG tedy létal vzduchem a přeskakoval jako první nejvyšší překážky jako auta s koncovým přeražením desky, tedy s provedením techniky a s bezprolémovou stabilizací postoje (bylo jedno zda do výšky či do dálky). Prováděl násobné kopy během jednoho letu.

Dnes je velmistr HVANG víceprezidentem ITF, hlavním instruktorem ITF i národních instruktorů v ČR, ale je ceněn také jinými zeměmi a pomáhá jim. Pan Hvang je učitel Do, učitel cesty a umění, je to člověk nezatížený materialismem a žijící pro zlepšení každého jedince. Stačí vám jediné např. tři věci. Mít zájem o tkd, poslouchat učení a praktikovat v praxi. Nerozděluje a nekastuje. Je také inspirátorem, který přirozeně získal veliké množství následovatelů (followers) zejména v ČR a na celém světě, muž, který má lví podíl na výrazných úspěších českého tkd ve světě, je to Lifetime (celoživotní) taekwon-dista ITF. Dosud pracuje v ČR a přeji si, aby tomu bylo tak i nadále. Měl jsem tu čest s ním absolvovat velké nespočitatelné množství seminářů, právě od něj mám černé pásy a zejména cenný IV. Dan a budu tak činit i nadále/znova. Velmistr Hvang je pro mně jako strom. Je to pro mně symbolické, jednou na to vše budu v pokoji a rád vzpomínat.

Vážím si toho. Mir. Sýk.